Mulund West, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AOJPG3127R1ZI
Call 08043807748 83% Response Rate
Send Enquiry
| Material | HDPE |
| Type | Open Top |
| Usage/Application | Chemicals |
| Color | Blue |
| With Handle | Yes |
View Complete details
| Capacity | 50 Litre |
| Color | Blue |
| Features | Built In Handle, Recyclable |
| Material | HDPE |
| Thickness (Millimeter) | 1-3 mm |
View Complete details
| Capacity | 250 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Square |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Neck Size | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
View Complete details
| Capacity | 5 Litre |
| Material | HDPE |
| Features | Built In Handle |
| Thickness (Millimeter) | 1-3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage and Application | Chemical Packaging, Oil Packaging |
View Complete details
| Capacity | 15 Litre |
| Material | HDPE |
| Features | Leak Proof |
| Usage and Application | Oil Packaging |
| Thickness (Millimeter) | 1-3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details