Mulund West, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AOJPG3127R1ZI
Call 08043807748 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1500 Piece
| Material | SG Iron |
| Finish | Powder Coating |
| Pressure | High Pressure |
| Color | Gray |
| brand | NIPA |
View Complete details
| Capacity | 1 L |
| Storage Material | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Brand | Nipa Industry |
View Complete details
| Storage Capacity | 25 L |
| Material | HDPE |
| Brand | Nipa Industry |
| Type | Narrow Mouth |
| Usage/Application | Water |
| Color | Blue |
| Finishing Type | Matt |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Storage Material | Oil |
| Capacity | 5 Litre |
| Mouth Size (mm) | 30-40 mm |
| Material | HDPE |
| Thickness | 1-3 mm |
We are one of the well-distinguished companies in the market that are offering Plastic Jerry Can.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
| Capacity | 20 Litre |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
| Storage Material | Oil |
| Usage/Application | Chemical |
Leveraging the skills of our qualified team of professionals, we are instrumental in offering a wide range of 20 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Size | 30 L |
| Color | White & Blue |
| Type | Cans |
| Brand | Nipa Industry |
View Complete details
| Capacity | 5 litre |
| Storage Capacity(L) | 5 L |
| Storage Material | Edible Oil |
| Material | Plastic |
| Mouth Size (mm) | 30-40 mm |
| I Deal In | New Only |
| With Handle | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 50 L |
| Storage Material | Liquid Detergent |
| Usage/Application | Storage |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Type | Cans |
| Brand | Nipa Industry |
View Complete details
| Storage Material | Water |
| Capacity | 40 Litre |
| Color | Blue |
| I Deal In | New Only |
| Material | HDPE |
| Thickness | 1-3 mm |
Efficient name in the industry involved in offering the optimum quality of 40 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Chemical |
| Capacity | 35 Litre |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
Owing to our proficiency in this domain, we are providing our clients an optimum range of 35 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Mouth Size (mm) | 50-60mm |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
| Color | Blue |
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Oil |
| Capacity | 100 Litre |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
Owing to the wide experience in this domain, we are instrumental in offering 100 Litre Jerry Can to our clients.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 18 Litre |
| Mouth Size (mm) | 30-40 mm |
| Material | HDPE |
| Brand | Nipa Industry |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 1 Litre |
| Mouth Size (mm) | 30-40 mm |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
Reckoned as one of the involved companies of the industry, we are extremely immersed in providing 1 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Chemical |
| Capacity | 25 Litre |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
Backed by our adroit team of professionals, we are able to provide our clients with an assorted gamut of 25 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Chemical |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Storage Material | Oil |
| Capacity | 5 Litre |
| Mouth Size (mm) | 30-40 mm |
| Material | HDPE |
| Thickness | 1-3 mm |
Our company holds vast experience in this domain and is involved in offering 5 Litre Plastic Jerry Can.
View Complete details
| Capacity | 15 Litre |
| Mouth Size (mm) | 50-60 mm |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1-3 mm |
Owing to the rich industrial experience and expertise in this business, we are involved in providing a supreme quality array of 15 Litre Jerry Can.
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Chemical |
| Capacity | 20 Litre |
| Material | HDPE |
Owing to our in-depth knowledge of this domain, we are specialized in providing Stackable Jerry Can.
View Complete details
| Drum Material | Plastic |
| Storage Capacity | 25 L |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Chemicals |
| Color | as per req |
| No Of Mouth | 1 |
View Complete details
| Color | Transparent |
| Lid Type | Pull Tab Lid |
| Usage and Applications | Beverages, Food Products, Personal Care Products, Household Products |
| Features | Leak Proof |
View Complete details
| Neck Size | 120 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Round |
| Brand | Nipa Industry |
View Complete details