Mulund West, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AOJPG3127R1ZI
Call 08043807748 83% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 1 Litre |
| Plastic Type | HDPE |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the reliable companies in this domain and are offering 1 Liter Round Plastic Bottle.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 2 litre |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Locking Lids |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products, Automotive and Garage Storage, Beverage Packaging, Personal Care Products, Lab and Scientific Applications, Pharmaceuticals, Food Storage, Industrial Chemicals |
| Features | Durable |
View Complete details
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Nozzle Shape Mouth |
View Complete details
| Storage Material | Water |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1200 Piece
| Color | White |
| Capacity | 500ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Usage | Chemical |
Additional Information:
View Complete details
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity | 1 Kg |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 1-3 mm |
Being one of the well-distinguished companies in the market, we are offering 1 Kg SP Plastic Bottle.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 500 mL |
| Color | Purple |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | Yes |
| Size | 500 ml |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 1000 ml |
| Materials | PET |
| Material | Plastic |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Pump Dispenser |
| Shape | Custom Design |
| Pattern | Plain |
View Complete details
| Capacity | 100 ml |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size (mm) | 20-30 mm |
| material | plastic |
| usage | pharma |
Our association is broadly known for maintaining the quality in offering Plastic Pet Bottle.
View Complete details
| Capacity | 50 ml |
| Material | HDPE |
| Use for Storage | Condiments and Sauces |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Dispensing Nozzle |
| Cap Cover | Flip Top Cover |
View Complete details
| Capacity | 200ml |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Features | Built In Handle |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Usage | Chemical |
Our company is highly esteemed in providing Floor Cleaner Plastic Bottle. we are leading manufacturer and supplier in mumbai
View Complete details
| Shape | Round |
| Neck Size | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 1 Litre |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Features | Built In Handle |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
We are one of the well-distinguished companies in the market that are into providing 1 Liter Plastic Bottle.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 200 ml |
| Size | 200 ml |
| Features | Leak Proof |
| Material | Plastic |
| Seal type | Air Type |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Cosmetics and Beauty Products |
Enriched by our vast industrial experience in this business, we are involved in offering an enormous quality range of Storage Bottle.
View Complete details
| Shape | Round |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Size | 10 ml |
| Capacity | 30 ml |
To meet the various requirements of the customers, we are involved in offering a wide assortment of White Dropper Bottle.
View Complete details
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Dropper Cap |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals and Medicines |
| Capacity | 15 ml |
| Size | 100 ml |
we are nipa industry
We offer our clients an exclusive range of Plastic Drop Bottle.
View Complete details
| Size | 1 Liter |
| Color | White |
| Material | Plastic |
We bring forth our vast industrial experience and expertise in this business, instrumental in providing 1 Litre Plastic Bottle.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 500 ML |
| Material | Plastic, HDPE |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 10 Litre |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material | HDPE |
| Features | Temperature Resistance |
w are nipa industry Our company has set the benchmark in offering HDPE Bottle. and other products
View Complete details