Mulund West, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AOJPG3127R1ZI
Call 08043807748 83% Response Rate
Send Enquiry
| Neck Size(mm) | 30-40 mm |
| Color | White |
| Type Of Cap | Screw Cap |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Plastic Material | HDPE |
| Thickness | 1-3 mm |
View Complete details
| Neck Size(mm) | 20-30 mm |
| Type | Pull Push Caps |
| Quantity Per Pack | 500 |
| Plastic Material | HDPE |
| Thickness | 1-3 mm |
We are the most trusted name amongst the top most companies in this business, instrumental in presentin Plastic Bottle Cap.
Additional Information:
View Complete details
| Material | HDPE |
| Neck Size | 32mm |
| Type | Flip Top Caps |
| Type Of Cap | Screw Cap |
| Shape | round |
Due to our enormous understanding and massive knowledge of this business, we are involved in the offering 32mm Plastic Bottle Cap.
Additional Information:
View Complete details
| Material | HDPE |
| Type | Flip Top Caps |
| Size | 25, 28 |
| Plastic Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Usage/Application | Bottle Caps Closers |
| Packaging Type | Packet |
| Shape | Round |
| Design | Screw Cap |
| Brand | Nipa Industry |
View Complete details
| Usage/Application | NA |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Dimensions | NA |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Design | Screw Cap |
| Brand | NA |
| Weight | NA |
| Features | NA |
View Complete details
| Material | Plastic |
| Neck Size | 28mm |
| Thickness | 1-3 mm |
Additional Information:
View Complete details
| Material | PVC |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | nipa industry |
| Neck Size | 30-40 mm |
| Thickness | 1-3 mm |
Owing to the presence of our expert team members, we are able to offer a wide range of Plastic Flip Top Cap.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 300 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | nipa |
| Weight | 5-8g |
| Thickness | 1-3 mm |
We are a unique name in this industry to provide our prestigious clients an exclusive range of Dispenser Cap.
Additional Information:
View Complete details