Mulund West, Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AOJPG3127R1ZI
Call 08043807748 83% Response Rate
Send Enquiry
| Capacity | 1 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals |
| Material | Plastic |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals |
| With Handle | Plastic Handle |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 3 Litre |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Yellow |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Industrial Chemicals |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 1 L |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Reusable |
View Complete details
| Capacity | 5 Litre |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 15 KG |
| Color | White |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Beverage Packaging, Industrial Chemicals, Health and Wellness Products |
Additional Information:
View Complete details
| Size | 20 Litre |
| Color | Blue |
| Usage and Applications | Lab and Scientific Applications, Pharmaceuticals, Beverage Packaging, Industrial Chemicals |
| Features | Durable |
| Material Grade | Food Grade |
| Material | HDPE |
View Complete details
| Capacity | 4 Liter |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Red |
Additional Information:
View Complete details
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Capacity | 1 Kg |
| Color | Transparent |
| Features | Durable |
| Shape | Round |
| Height | 67 mm |
View Complete details
| Capacity | 5 Litre |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Red |
| Usage and Applications | Automotive and Garage Storage, Industrial Chemicals |
| Features | Durable |
We are a most trusted name in between the topmost companies in this business, instrumental in offering a high-quality array of 5 Litre Jar.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 litre |
| Size | 4 Kg |
| Usage and Applications | Personal Care Products, Food Storage, Beverage Packaging, Health and Wellness Products |
| Material | Plastic |
| Handle | Plastic Handle |
View Complete details
| Capacity | 2 Litre |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage | Beverage, Chemical |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity (ml) | 5 Kg, 5 litre |
| Color | Red |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Industrial Chemicals, Pharmaceuticals |
| Material | Plastic |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Liter |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals, Beverage Packaging, Industrial Chemicals |
| Sealing Type | Air tight |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 1 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products, Beverage Packaging, Personal Care Products |
| Seal Type | Air Type |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| With Handle | Plastic Handle |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Square |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Beverage Packaging |
| With Handle | Plastic Handle |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 5 Litre |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Industrial Chemicals, Pharmaceuticals, Beverage Packaging |
| Features | Durable |
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 10 Liter |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Features | Durable |
View Complete details
| Capacity | 5 litre |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Features | Durable |
| Material Grade | Food Grade |
View Complete details
| Capacity | 10 Kg |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| With Handle | Plastic handle |
| Material | Plastic |
Our provided 10 Kg Round Jar product is checked on numerous parameters by quality inspectors to ensure its defect free range.
Additional Information:
View Complete details
| Capacity | 1 liter |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
Additional Information:
View Complete details
| Storage Material | Chemical |
| Capacity | 10 Liter |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
We have gained a remarkable position in the market that is involved in offering 10 Litre Stackable Jar.
View Complete details
| Color | yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 15 Liter |
| Handle | Plastic Handle |
| material | plastic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Piece
| Capacity | 200ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Capacity | 2 Liter |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Green |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals |
Additional Information:
View Complete details
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | Red |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals |
Additional Information:
View Complete details
| Shape | Round |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage, Pharmaceuticals Packaging |
Additional Information:
View Complete details